What’s New in VMware vSphere 6.7 Performance (بخش 1)

1. Management
1-1. VMware vCenter Server
X2 faster performance in vCenter operations per second: شرکت VMware از یک Benchmark اختصاصی با نام vcbench برای اندازه‌گیری کارایی عملیات‌های مختلف در vCenter Server استفاده می‌کنید. عملیات‌هایی نظیر خاموش-روشن کردن ماشین‌های مجازی و… . بررسی‌های vcbench نشان می‌دهد که VCSA نسخه 6.7، در هر ثانیه 16.7 عملیات انجام می‌دهد در حالی که در نسخه 6.5 این عدد برابر 8.3 عملیات است.
X3 reduction in memory usage: در نسخه 6.7، Process اصلی در vCenter یعنی vpxd بهینه شده است تا از حافظه کمتری استفاده کند.
و X3 faster DRS-related operations: قبلی از اینکه vCenter بتواند یک ماشین مجازی را روشن کند نیاز است تا زیر سیستم‌های مختلفی درگیر شوند؛ از جمله DRS (عملیات initial placement). کندی در فرآیند‌های DRS می‌تواند عملیات‌های وابسته به آن نظیر روشن کردن یک VM را با کندی مواجه کند. در نسخه 6.7 بهینه سازی‌های متعددی روی این زیر سیستم‌ها انجام شده است، به نحوی که تاخیر روشن کردن یک ماشین از 9.5 ثانیه به 2.8 ثانیه کاهش پیدا کرده است.

2-1. vSphere Quick Boot
VMware با استفاده از این تکنولوژی توانسته ESXi را ریست کند، بدون اینکه نیاز باشد سرور فیزیکی ریست شود. همانطور که می‌دانید فرآیند ریست شدن سخت افزاری سرور، عملیات زمانبری است.

2. Core Platform
1-2. Processor Deprecation: با وجود اینکه نسخه 6.7 از آخرین نسل پردازنده‌ها نظیر Intel Skylake و Kaby Lake پشتیبانی می‌کند، پشتیبانی از نسل‌های قدیمی پردازنده‌های زیر در این نسخه حذف شده است:

AMD Opteron 13xx Series
AMD Opteron 23xx Series
AMD Opteron 24xx Series
AMD Opteron 41xx Series
AMD Opteron 61xx Series
AMD Opteron 83xx Series
AMD Opteron 84xx Series
Intel Core i7-620LE Processor
Intel i3/i5 Clarkdale Series
Intel Xeon 31xx Series
Intel Xeon 33xx Series
Intel Xeon 34xx Clarkdale Series
Intel Xeon 34xx Lynnfield Series
Intel Xeon 35xx Series
Intel Xeon 36xx Series
Intel Xeon 52xx Series
Intel Xeon 54xx Series
Intel Xeon 55xx Series
Intel Xeon 56xx Series
Intel Xeon 65xx Series
Intel Xeon 74xx Series
Intel Xeon 75xx Series

2-2. Host Scalability: همچون روال سابق، تغییراتی در Configuration Maximums برای سرورهای ESXi داده شده است که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

• Host processor maximums increased from 576 to 768 logical CPUs.
• Host memory maximum increased from 12 TB to 16 TB physical RAM.

3-2. One GB Large Memory Pages: برخی برنامه‌ها که حجم زیادی از حافظه رم را اشغال می‌کنند، به خاطر الگوی دسترسی خاص خود به حافظه ممکن است منجر به TBL (Translation Lookaside Buffer) و در نتیجه تحمیل استرس به سخت افزار شوند. پردازنده‌های جدید با ایجاد Mappingهای بزرگتر برای حافظه باعث کاهش این مشکل شده‎‌اند. در نسخه‌های قبلی ESXi، سیستم عامل این Mapping را بر اساس Page Sizeهای 2MB انجام می‌داد؛ در حالی که در نسخه 6.7 این Mapping بر اساس Page Sizeهای 1GB انجام می‌شود. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، این تغییر موجب 26% بهبود در دسترسی به حافظه شده است.


2-4. CPU Scheduler Enhancements
2-5. Per-VM EVC: در نسخه 6.7 شما این امکان را خواهید داشت تا به جای اینکه EVC را در سطح Host یا کلاستر فعال کنید؛ Per-VM، آن را فعال کنید.
2-6: Virtual Hardware 14: در این نسخه پشتیبانی از حافظه Persistent با تکنولوژی NVDIMM افزوده شده است. ماشین مجازی شما می‌تواند یک کنترلرNVDIMM با 64 حافظه از این نوع و حداکثر 1 TB non-volatile memory داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *